‏‎۳۴۰- فاصله ی ایمنی

Crash

به دلیل دست زدن به همون کار مشکوکی که تو یادداشت شماره ٣٣٨ گفتم ، به صورت نیمه وقت میرم سر کار ، یعنی ظهر ساعت ١٢ از سر کار بر میگردم و برای نهار میرم خونه ی مادر بزرگم .

یکشنبه ی هفته ای که گذشت ، طبق معمول وقتی داشتم از خونه ی مادربزرگم برمیگشتم ، اتفاقی افتاد که واسم درسی شد که واسه ی همیشه ، فاصله ی ایمنی رو رعایت کنم .

سرعت زیادی نداشتم ، در حد ٧٠ ای ٨٠ ولی فاصله م با ماشین جلویی خیلی کم بود. همینطور که داشتم میرفتم دیدم ١٠٠ متر جلوتر یه پراید لایی کشد و به سبب همین لایی ، یه پیکان مجبور شد بزنه رو ترمز ، همین که زد رو ترمز یه پراید محکم از عقب زد به پیکان ، یه پژو محکمتر زد به پشت پراید و سمندی که جلوی من بود با شدت هرچه تمامتر زد به پشت پژو . یعنی قطار مانند ، ماشینا یکی پس از دیگری با هم برخورد کردن . تمام این توضیحاتی که دادم تو چند صدم ثانیه اتفاق افتاد و من به محض اینکه تصادف اول رو دیدم زدم رو ترمز ، ولی ...

ولی رعایت نکردن فاصله ی ایمنی باعث شد که منم با سرعت هرچه تمامتر بکوبم پشت سمند !!! نیشخند تنها کاری که از دستم بر اومد این بود که ماشین رو به سمت راست منحرف کنم که حداقل از عقب بهم نزنن . پژو پارسی که پشت من بود و اون هم فاصله ی ایمنی رو رعایت نکرده بود ، به پشت ماشینم نزد ، منحرف شد و زد به درب راننده .

تا چند لحظه فکر میکردم دارم فیلم میبینم ، وقتی از ماشین پیاده شدم ، تازه فهمیدم چه دسته گلی به آب دادم ، ماشینم تقریبا داغون شده بود ناراحت. ۶ تا ماشین تو اتوبان تصادف کرده بودیم و همه ی ماشینایی که از کنارمون رد میشدن یه جوری نگامون میکردن ، همش با خودم میگفتم ، این رعایت نکردن فاصله ارزششو داشت !!!

از همه ی هزینه هایی که بوجود اومد اگه بگذریم ، از وقت و اعصابی که ازم خرد شد نمیشه گذشت . تازه جناب سروان میخواست جریمه م هم بکنه ، بهم گفت تو فیلمایی که قبل از تصادف گرفته شده ، شما تو لاین خودت حرکت نمیکردی ، ولی خدارو شکر وقتی کروکی رو با مدارک بهم دادن ، به جناب سروان بی سیم زدن که بیاد ، اونم چون وضعیت اورژانسی بود ، یادش رفت جریمه م کنه .

اینم از درس امروز : فاصله ی ایمنی رو رعایت کنین ( ۴٠ متر )

پ.ن : لازم به ذکره که این عکس مال ماشین من نیست ، ماشین من کمتر از این خسارت دیده

/ 14 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیرا

پس داغون کردی ماشین بیچاره را. حالا خودت هیچی ولی ماشینه حیفه. مواظب باش.

الهام توت فرنگی

خیلی وحشتناکه....چند وقت پیش داشت واسمون اتفاق میفتاد...به ازای هر 15 کیلومتر سرعت 1 ماشین فاصله لازمه[گل][عینک][چشمک]

خل آقا

[گل]تو هم که تند رو از آب در اومدی[گل]

مهندس

سلام به آقای مرموز حال شما ؟ ان شاالله هر کاری که میکنی ، بهترین سرانجام ها در انتظارت باشه . به خاطر گرفتن تصمیم به این خوبی هم تبریک مهندس . بای تا های[گل]

سوگلی

فقط یک ماه نیومدم 3تا پست؟؟؟[سوال] پست اول که جای کنجکاوی رو برای آدم میزاره . پست رومینا هم حس خوبی بهم دست داد و توی دلم بهت گفتم خوش به حالت ,همیشه ازین اتفاقا بیوفته [گل] پست تصادفت رو هم که درک کردم,برادر جان با سرعت 160 تا ماشین رو میچسبونه به جلویی!البته در اون صورت هیچی از ما نمیمونه (زبونم لال)

نجات

دارم فکر میکنم چند وقته این جا سر نزدم ... چند وقته ازت بی خبرم .. چند وقته نیستی ... شکر که سالمی :‌)

مش کرم

سلامتیت از همه ی اینا مهمتره . خدارو شکر ولی کجا پیچوندی رفتی آپم نمی کنی ؟؟؟؟؟

روابط عمو می

با سلام وعرض احترام خدمت شما دوست عزیز در ادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها ، که هر هفته به طور منظم برگزار می شود ، در این هفته به بررسی و نقد وبلاگ برای امروز ، فردا و همیشه ام http://www.my-life.persianblog.ir لذا بدينوسيله از جنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد . پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدر داني مي شود عده دیدار: ما یکشنبه 11 اسفند ازساعت 17 الی 19 نشانی: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان ۲۱ - بوستان شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب[گل]

مش کرم

لینکت کردم حمید خان . بروز !! امریه یعنی ب روز بشو ![نیشخند][گل]